KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme İşlemleri (KPSS-2018/2): Yerleştirme Sonuçlarının ne zaman açıklanacağı

KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme İşlemleri (KPSS-2018/2): Yerleştirme Sonuçlarının ne zaman açıklanacağı tercih yapan milyonlarca memur adayı tarafından merak ediliyor. KPSS Tercihleri ne zaman açıklanacak?

20 Aralık 2018 tarihinde soan eren tercih işlemlerinin ardından tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.

Memur olma hayali kuran ve heyecanla bekleyen memur adayları şimdi de ''KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak'' sorusunun cevabını arıyor. Peki KPSS tercih sonuçları ne zaman belli olacak? İşte tüm detaylar...

ÖSYM'den tercih sonuçları ile ilgili henüz resmi bir açıklama ise gelmedi. KPSS ortaöğretim,lisans ve önlisans tercih sonuçları için tahmini açıklanma tarihini haberimizde bulabilirsiniz. 

2018 KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ne ÖSYM'nin takviminde yer alıyor ne de ÖSYM tarafından bir açıklama yapıldı. Ancak geçmiş yıllardaki KPSS tercih sonuçlarının açıklanma süreleri dikkate alındığında tercih işlemlerinin bitmesinden sonra 9-10 gün içerisinde açıklandı.

2016 KPSS tercihleri 30 Aralık 2016 tarihinde sona ermiş, tercih sonuçları da 9 Ocak 2017'de açıklanmıştı.


Buna göre 2018 KPSS tercih sonuçları 20 Aralık 2018 tarihinde bittiğine göre sonuçlar Aralık ayının sonunda açıklanacak diyebiliriz. Ancak araya yılbaşının girmesi ile Ocak ayının ilk haftası tercih sonuçlarının açıklanacağını tahmin ediyoruz. 

KPSS TERCİHLERİ AÇIKLANDIĞINDA BİLDİRİM AL

KPSS tercih sonuçları açıklandığında bildirim almak için mobil uygulamalarımızı indirebilir, böylece kpss tercihleri açıklandığında anından haberdar olabilirsiniz.

İOS uygulamamızı indirmek için >>> buraya tıklayınız

ANDROİD uygulamamızı indirmek için >>> buraya tıklayınız

Twitter hesabımızı takip etmek için >>> buraya tıklayınız

Facebook hesabımızı takip etmek için >>> buraya tıklayınız.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

Son Güncelleme: 21.12.2018 15:59

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 12:04

root

root


İletişim Hesapları


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER