TÜBİTAK 107 Memur Alımı Yapıyor! İlanlar Yayımlandı

TÜBİTAK bünyesine ilan şartlarını taşıyan 107 memur alımı gerçekleştirilecektir. Yayımlanan ilanlara ve başvuru kılavuzlarına haberimizden erişim sağlayabilirsiniz...

TÜBİTAK 107 Memur Alımı Yapıyor! İlanlar Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinde memur personel alım ilanına çıkan TÜBİTAK, çok sayıda memur personel alımı sağlayacak. DPB' de yayımladığı ilanlarda kurum içi farklı pozisyonlara toplamda 107 memur personel alımı gerçekleştirecek olan TÜBİTAK tarafından ilanlara başvuru şartları, tarihleri ve şekilleri de duyurulmuş durumdadır. Yayımlanan ilanlara başvurular kılavuzda yer alan şartlar, ek nitelikler doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Her pozisyon için adaylarda aranan farklı şartlar bulunmakla beraber, farklı ek niteliklere de ihtiyaç duyulmaktadır. DPB' de yayımlanan tübitak memur alımı için toplamda 107 farklı memur alımı söz konusu olmuş, her ilan için farklı özel şartlar ve farklı ek nitelikler istendiği için bunlar da detaylı şekilde belirtilmiştir. Bir pozisyon için başvuruda bulunacak olan adayın, ilgili ilan kılavuzundaki tüm şartlara uygun olması, belirtilen tüm ek nitelikleri karşılayabiliyor olması gerekmektedir. Örneğin bazı pozisyonlar için iş güvenliği sertifikasının bulunması, bazı pozisyonlar için office programlarının çok iyi derecede kullanılabiliyor olması gibi nitelikler aktarılmaktadır.


 


TÜBİTAK memur alımı hangi kadrolara yönelik olarak yapılıyor?
TÜBİTAK tarafından yayımlanan kadrolarda ar-ge personeli, uzman yardımcısı, teknisyen, işyeri hekimi, uzman gibi kadrolar üzerinden alınacak olup, farklı mesleki bilgileri istenecektir. Örneğin bu meslekler siber güvenlik uzmanı, zararlı yazılım tespit uzmanı gibi şekilde adlandırılmaktadır. Tüm detaylara Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresi olan www.dpb.gov.tr adresi üzerinden erişim sağlanabilmektedir. Çok sayıda tübitak personel alımı yapıldığı için konuya ilişkin ayrı ayrı kurum içi şubelerde görevlendirmeler yapılacaktır. Buradan hareketle adayların tüm başvurularını DPB üzerinde inceledikten sonra gerçekleştirmesi faydasına olacaktır. İlana yönelik başvuru detayları ve başvurularda istenecek belgeler de yine ilan kılavuzlarında detaylıca yer edinmiş durumdadır. Başvuru şekilleri ve tarihleri de bu kılavuzlar üzerinde aktarılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 07:59

KadirYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER